Jak pozbyć się kosztów wysyłki ?

Strona główna

Sprawdź co myślą inne osoby o tej subskrypcji!

Jak płacić mniej za wysyłkę?

integracja przeglądarki internetowej z wyszukiwarkami

WAP

Kontakt

 

 

___ Zamawiając książki w onepressie masz do wyboru kilka różnych metod płatności. Najpopularniejsza to zapłata u listonosza, gdy ten dostarcza Tobie paczkę. Jednak ta metoda płatności jest najgorsza, gdyż koszty wysyłki wynoszą aż 4,5 zł ! Nie jest to dużo, gdyż jadąc do księgarni podobną kwotę musiałbyś zapłacić za bilet autobusowy. Jednak w bardzo prosty sposób można zaoszczędzić właśnie owe 4,5 zł :-) Wystarczy, że dokonasz przedpłaty na konto bankowe (czyli najpierw Ty płacisz a potem oni wysyłają książki). Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że wydawnictwo onepress nie dolicza kosztów wysyłki. Jednak aby dokonać przelewu, musisz posiadać konto bankowe. Jeśli nie posiadasz, polecam Tobie mBank. Sam mam u nich konto i jak na razie bardzo dobrze się sprawuje. Oto główne zalety konta w mBanku:
  • Nie trzeba mieć stałych dochodów, ani nie trzeba co miesiąc zasilać konta (w niektórych bankach co miesiąc trzeba wpłacać minimum 50-100 zł)
  • Karta bankomatowa jest całkowicie darmowa, koszt wybrania gotówki z bankomatu wynosi 0 zł (z "obcego" bankomatu wynosi 5 zł)
  • Nie są pobierane opłaty za prowadzenie rachunku
  • Oprocentowanie 1,5% (trzymając pieniądze w "skarpetce" masz 0%)
  • Darmowe kupowanie/sprzedawanie/konwertowanie jednostek funduszy inwestycyjnych
  • Przelew w obrębie mBanku jest darmowy, natomiast do innego banku kosztuje tylko 0,5 zł (na poczcie przelew na konto kosztuje aż 2,5 zł, w bankach koszt usługi może być większy, dlatego warto płacić swoje rachunki przez internet, gdyż nie tylko oszczędzasz na kosztach przelewu, ale nie musisz stać w kolejce, korzystasz z komputera :-)
  • Możliwość wykonywania przelewów przez telefon
  • Możliwość zamówienia (koszt 25 zł/rok) eKarty Visa, dzięki której będziesz mógł kupować przez internet (nie trzeba mieć stałych dochodów, karta jest bezpieczna, gdyż możesz nią płacić tylko tyle, ile przelejesz na specjalne subkonto, więc masz pewność, że nikt nie przeczyście Tobie konta, jak pozna numer karty). Obsługa eKarty jest banalna, dzięki niej kupiłem przez internet legalną wersję Opery :-). Kilka razy kupowałem w necie różne rzeczy i nie miałem problemów z eKartą
  • Możliwość definiowania zleceń stałych a także przelewów, które mają wyjść z konta w określonym dniu

Jak widzisz, posiadanie konta w internetowym banku posiada wiele zalet. Ale największa zaleta jest taka, że płacąc w sklepach internetowych "z góry" zazwyczaj są niższe koszty wysyłki, w onepressie ta różnica wynosi aż 3,5 zł ! Jeśli chcesz założyć konto w mBanku, kliknij tutaj. Możesz też przeglądnąć na stronach portalu finansowego banki-internetowe.net oferty różnych banków internetowych i wybrać ten, który dla Ciebie będzie najlepszy. Jeśli nie jesteś do końca przekonany co do mBanku, możesz zaprenumerować na email mój darmowy e-mailowy poradnik w którym dowiesz się, jak lepiej zarządzać pieniędzmi na koncie w mBanku (jak wycisnąć większe oprocentowanie niż standardowe 1.5%). Wystarczy, że klikniesz tutaj