Darmowy kanał RSS

Strona główna

Sprawdź co myślą inne osoby o tej subskrypcji!

Jak płacić mniej za wysyłkę?

integracja przeglądarki internetowej z wyszukiwarkami

WAP

RSS

Kontakt

 

 

___

(ta usługa na razie działa w trybie testowym)

Chcesz być informowany o przecenionych książkach a boisz się, że sprzedam spammerom Twój adres email? Nie bój się, ja adresy email wykorzystuje tylko i wyłącznie do informowania o przecenionych książkach, jeśli nadal mi nie ufasz, możesz skorzystać z pewnej alternatywy: darmowego kanału RSS. Co to jest owy tajemniczy RSS? Głównie serwisy informacyjne korzystają z kanałów RSS. Po co masz np. na jakąś stronę serwisu informacyjnego zerkać co godzinę, skoro program podobny do Gadu-Gadu powie Tobie, że jest nowy artykuł? Można w pewnym uproszczeniu powiedziec, że autor strony na GG wysyła Tobie informację o aktualizacji strony. Aby skorzystać z kanału RSS należy mieć jakiś czytnik RSS, ja osobiście używam Mirandę i plugin RSSNews (Miranda obecnie mi zastępuje GG, Tlena, MSNa, WPKontakt, Jabber, AIM a oprócz tego mam kilka innych pluginów np. wtyczka RSS).

Jak działają czytniki RSS? Odpowiedź jest prosta: specjalny program odczytuje malutki plik umieszczony na serwerze i jeśli owy plik się zmienił od czasu ostatniego odczytania to wyświetla jego zawartość (czyli informacje np. o nowym artykule). Nie udostępniasz nikomu ani adresu email, ani innych danych personalnych, w każdej chwili możesz przestac korzystać z kanału RSS, nie jesteś narażony na działanie SPAMu!

Jak skonfigurować swój program RSS? Jako nazwę pliku podaj http://www.onepress.jelcyn.com/rss.xml Nie ma potrzeby częstego sprawdzania pliku, gdyż jest on aktualizowany tylko raz dziennie (około 15 minut po północy). Tak więc najlepiej skonfiguruj swój program, aby jedynie przy starcie sprawdzał ten plik (szkoda mojego i Twojego transferu na niepotrzebne i dodatkowe sprawdzanie pliku).

Poniżej przedstawiam przykładową wiadomość odczytaną przez Mirandę:

rss.gif (29233 bytes)

 


(c) Jelcyn 2004-2007
Ta usługa jest częścią serwisu www.jelcyn.com